با توجه به شرایط کرونا در کشور به صورت موقت برای خرید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۷۲۹۲۵۴ تماس بگیرید

افزودن پرینتر در ویندوز 10

افزودن پرینتر در ویندوز ۱۰

با توجه به اینکه نحوه نصب پرینتر در ویندوزهای مختلف متفاوت می باشد به همین دلیل افزودن پرینتر در ویندوز ۱۰ ممکن است کمی متفاوت باشد. نحوه نصب پرینتر در ویندوز ۱۰ بسیار ساده می باشد و همچنین به راحتی و در کمترین زمان می تواند صورت بپذرید. برای نصب پرینتر راه های مختلفی وجود دارد که معمول ترین روش آن، استفاده از کابل USB می باشد. راه دیگر آن استفاده از پرینتر بی سیم می باشد.

 

برای نصب پرینتر در ویندوز ۱۰ ، از طریق زیر با ما در ارتباط باشید. 

آدرس: تهران، خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، کوچه نوشهر پلاک ۳۱

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۸۶۷۸۸۵

پست الکترونیکی: Info@heptak.com

کانال آپارات الوکارتریج

 

نحوه افزودن پرینتر در ویندوز ۱۰

همانطور که ذکر گردید، نحوه افزودن پرینتر و نصب آن به صورت های مختلفی می تواند انجام پذیرد. اما یکی از روش های آن را می توان اتصال به کامپیوتر بدون نیاز به اینترنت دانست. که در این روش شما به صورت محلی پرینتر را شناسایی نموده و آن را نصب می نمایید.

در مرحله اول برای افزودن پرینتر در ویندوز ۱۰ ابتدا کابل USB را به لب تاپ و یا کامپیوتر خود وصل نمایید و سپس دستگاه پرینتر خود را روشن کنید. حال در سیستم خود به منوی  Start رفته و بر روی Setting  کلیک نمایید.

 

نحوه افزودن پرینتر در ویندوز 10
نحوه افزودن پرینتر در ویندوز ۱۰

 

پس از ورود به تنظیمات، با توجه به اینکه پرینتر یک وسیله می باشد و به همین دلیل باید آن را به عنوان یک وسیله اضافه نماییم. بنابراین سپس بر روی  Devices کلیک کنید.

 

How to Add a Printer in Windows 10
How to Add a Printer in Windows 10

 

در مرحله بعد وارد صفحه ای همانند تصویر زیر خواهید شد که برای افزودن اسکنر به سیستم خود باید بر روی گزینه  Add a printer or scanner کلیک کنید.

 

مرحله سوم افزودن پرینتر در ویندوز 10
مرحله سوم افزودن پرینتر در ویندوز ۱۰

 

در صورتی که ویندوز مورد نظر بتواند پرینتر شما را تشخیص دهد، نام پرینتر بر روی صفحه اضافه خواهد شد. در این مرحله می توانید بر روی نام پرینتر کلیک نموده و مراحل زیر را برای مرحله سوم افزودن پرینتر در ویندوز ۱۰ ادامه دهید تا نصب پرینتر صورت بپذیرد. در صورتی که با مشکل عدم شناختن پرینتر توسط ویندوز مواجه شدید، می توانید بر روی عبارت The printer that I want isn’t listed که در پایین قرار دارد کلیک نمایید تا پرینتر متصل شود.

 

 

نحوه نصب پرینتر در ویندوز 10
نحوه نصب پرینتر در ویندوز ۱۰

 

تمامی ویندوزها دارای راهنمایی هستند که به صورت آفلاین تمامی کاربران را راهنمایی می کنند تا مراحل مورد نیاز را پشت سر بگذرانند. برای دریافت این راهنمایی ها نیز، شما می توانید بر روی گزینه  Windows troubleshooting guide کیلک کنید. همانطور که می دانید، نصب درایوها یکی از مهم ترین مراحل برای شناخت دستگاه ها و انجام کارها توسط رایانه می باشد. به همین دلیل این گزینه می تواند به شناسایی درایوهای موجود کمک نماید تا درایو متناسب را انتخاب نمایید.

 

نصب درایو پرینتر در ویندوز 10
نصب درایو پرینتر در ویندوز ۱۰

نحوه افزودن وایرلس و یا بی سیم

دستگاه های بی سیم، سازندگان مختلفی دارند که با توجه به نوع دستگاه خود، هر یک از آنها ویژگی های خاص و مراحل مخصوص به خود را دارند. یکی از محاسنی که برای پرینترهای امروزی وجود دارد، این است که این نوع از سیستم ها به صورت خودکار قادر هستند تا شبکه مورد نظر را شناسایی نمایند و نصب خودکار خود را پس از آن به انجام برسانند. مراحل نصب پرینتر به شرح زیر می باشد.

  1. با استفاده از ال سی دی پرینتر، وارد تنظیمات شوید. در صورتی که از پرینتر اپسون استفاده می نمایید، لازم است مسیر Setup > Wireless LAN Settings را یرای ورود به تنظیمات طی نمایید.
  2. در مرحله بعد برای افزودن پرینتر در ویندوز ۱۰ شبکه  Wi-Fi را انتخاب نمایید. یکی از موارد لازم و ضروری برای تنظیم این مورد این است که باید از SSID یا همان نام شبکه وای فای مطلع باشید تا آن را به هنگام انجام کار وارد نمایید.
  3. هر یک از شبکه های بی سیم دارای رمز عبور ویژه ای می باشند که در ادامه شما لازم است رمز مورد نظر را وارد نمایید.
  4. توجه داشته باشید که با در نظر گرفتن نوع پرنیتر شما، ممکن است نیاز به اتصال دستگاه از طریق  USB وجود داشته باشد. به همین دلیل پس از اینکه نرم افزار مورد نظر خود را در سیستم نصب نمودید، به بخش Printers & scanners بروید و Settings > Devices را پیدا کنید.
  5. یکی از علت های متصل نشدن پرینترها به روتر، دور بودن وای فای و یا همان شبکه بی سیم از سیستم شما می باشد. بنابراین حتما این مورد را نیز در نظر داشته باشید  حتی الامکان در محل نزدیک به وای فای قرار بگیرید.

 

برای نصب پرینتر در ویندوز ۱۰ ، از طریق زیر با ما در ارتباط باشید. 

آدرس: تهران، خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، کوچه نوشهر پلاک ۳۱

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۸۶۷۸۸۵

پست الکترونیکی: Info@heptak.com

کانال آپارات الوکارتریج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X