با توجه به شرایط کرونا در کشور به صورت موقت برای خرید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۷۲۹۲۵۴ تماس بگیرید

نحوه افزایش کیفیت چاپ عکس

نحوه افزایش کیفیت چاپ عکس

کیفیت چاپ عکس ها به عوامل محتلفی بستگی دارد. به عنوان مثال دوربین های عکاسی در صورتی که کیفیت بالایی داشته باشند، قطعا تصویر چاپ شده شما نیز کیفیت بالاتری خواهد داشت. از دیگر مواردی که برای افزایش کیفیت چاپ عکس باید مد نظر داشته باشید، انجام درست تنظیمات مربوط به پرینتر شماست. ما برای آشنایی کاربران عزیز تنظیمات مربوط به افزایش کیفیت چاپ پرینترلیزری را در ادامه ارائه خواهیم نمود.

 

نحوه افزایش کیفیت چاپ عکس در پرینتر

توصیه هایی که در ادامه در رابطه با انجام تنظیمات ارائه خواهیم داد مربوط به به تمامی پرینترها می باشد. به صورت تصویری تمامی مراحلی که برای تنظیم افزایش کیفیت چاپ پرینترلیزری لازم است بگذارنید را به شما ارائه خواهیم نمود.

 

تنظیمات پیش فرض را تغییر دهید

 

تنظیمات پیش فرض را تغییر دهید
تنظیمات پیش فرض را تغییر دهید

 

تنظبمات پیش فرض به صور عمومی و استناندارد شده برای تمامی تصاویر در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال ممکن است کیفیت دوربین شما از نظر روزلیشن قوی نباشد به همین دلیل قطعا نمی تواند به خوبی صفحات مورد نظر را پرینت بگیرد. بنابراین به تناسب رزولیشن دوربین مورد استفاده لازم است تنظیمات خود را تغییر دهید.

 

تنظیم کیفیت چاپ

تنظیم چاپ مورد نظر برای سند چاپ شده بهترین مورد است که می تواند به شما کمک کند. بهتر است کیفیت چاپ خود را بر روی بالاترین کیفیت تنظیم نمایید. البته بهتر است این نکته را مد نظر قرار دهید حتی با تنظیم افزایش کیفیت چاپ عکس می توانید چاپ با کیفیت تری اشته باشید، اما در عین حال این موضوع موجب افزایش استفاده از جوهر و تونر برای شما شود.

 

کارتریج خود را تنظیم نمایید

در مرحله تنظیم کارتریج ، باید به پرینتر خود بگویید که نباید تونر را جایگزین کند. در بخش تنظیم پرینتر و کنترل پنل آن می تواند تعیین کنید که در صورتی که  نیاز به شارژ کارتریج وجود دارد، دستگاه باید به صورت خودکار این مسئله را به شما اطلاع دهد .

 

کاغذ مورد راستفاده را به درستی انتخاب نمایید

هر یک از پرینترها کاغذهای مناسب خود را می خواهند به همین دلیل در صورتی که می خواهید افزایش کیفیت چاپ عکس  را داشته باشید، بهتر است این مورد را در اولویت قرار دهید زیرا در صورت عدم مناسب بودن کاغذ شما با پرینتر مورد نظر، کیفیت چاپ عکس بسیار پایین خواهد بود.

 

دستورالعمل اختصاصی را تغییر ندهید

برخی از تنظیمات مربوط به پرینترها اختصاصی بوده و به همین دلیل بهتر است آن را تغییر ندهید. زیرا خود این مسئله می تواند موجب کاهش کیفیت عکس های پرینت شده شما شود. تنظیم افزایش کیفیت چاپ پرینتر لیزری نمی تواند در همه موارد صورت پذیرد.

 

تنظیمات رزولیشن را تغییر دهید

تنظیم رزولیشن زمانی می تواند موجب افزایش کیفیت چاپ عکس شود که تصاویر جاپ شده شما از کیفیت بالایی برخوردار باشند. رزولیشن تصویر خود را بر روی dpi که همان تصویر اصلی است تنظیم نمایید.

 

مراحل تنظیم افزایش کیفیت چاپ پرینتر لیزری

عوامل اولیه که موجب ایجاد کاهش کیفیت پرینت تصاویر شما می شود، تراکم رنگ، کیفیت کاغذ، سرعت چاپ، گرما و رطوبت باشد. مراحل زیر را به صورت یک به یک طی نمایید تا افزایش کیفیت  را برای شما به همراه داشته باشد.

 

مرحله اول افزایش کیفیت عکس : پرینتر را تمییز نمایید

در صورتی که گرد و غباری بر روی پرینتر شما وجود داشته باشد این گرد و غبار به تونر، کارتریج و هد شما نفوذ کرده و همین مسئله موجب کاهش کیفیت پرینت شما خواهد شد.

 

مرحله دوم افزایش کیفیت چاپ عکس : قرار دادن کارتریج در جای صحیح

در صورتی که از کارتریج پرینتر استفاده نمی نمایید، آن را در کارتن مخصوص نگهداری نمایید. یکی از دلایل مهمی که برای کاهش کیفیت تونر وجود دارد، آلودگی هایی است که موجب آسیب به تونر می شود و همین مسئله موجب می شود که کیفیت چاپ شما تغییر نماید.

 

مرحله سوم افزایش کیفیت پرینت عکس : از تصاویر با کیفیت بالا استفاده نمایید

تصاویری که برای چاپ استفاده می نمایید، بهتر است دارای کیفیت بالاتری باشند، در اصلاح هر چقدر کیفیت dpi تصویر بالاتر باشد، چاپ عکس نیز با کیفیت بالاتری روبه رو خواهد بود.

 

مرحله چهارم افزایش کیفیت چاپ عکس : وضوح تصویر را تنظیم نمایید

بهتر است تنظیمات مربوط به وضوح تصویر را بر روی ۷۲ تا ۲۴۰۰ دی پی آی تنظیم نمایید. هر چه دی پی آی یک پرینتر بالاتر باشد، کیفیت چاپ تصاویر مورد نظر بالاتر خواهد بود.

 

printfeed-Improving-the-quality-of-image-printing1
printfeed-Improving-the-quality-of-image-printing1

 

مرحله پنجم افزایش کیفیت چاپ عکس : سرعت چاپ را تنظیم نمایید

همانند تصویر زیر می توانید سرعت چاپ هر برگه را تنظیم نمایید. توجه داشته باشید که بهترین و مناسب ترین سرعت برای چاپ برگه ها، ۵ تا ۲۰ برگه می باشد. در صورت که سرعت چاپ بالا باشد، کیفیت آن تغییر خواهد نمود.

 

افزایش کیفیت چاپ عکس
افزایش کیفیت چاپ عکس

 

printfeed-Improving-the-quality-of-image-printing5
printfeed-Improving-the-quality-of-image-printing5

مرحله ششم افزایش کیفیت چاپ عکس : نرم افزار خود را بروزرسانی کنید

همیشه از اینکه نرم افزارهای شما بروز هستند یا خیر ،اطمینان لازم را به دست آورید. یکی از مواردی که برای تنظیم افزایش کیفیت چاپ پرینتر لیزری باید مد نظر قرار دهید، همین مورد است.

 

سایر موارد دیگری که برای تمامی پرینترها ارائه شد، شامل پرینتر لیزری ها نیز خواهد شد. به همین دلیل بهتر است تمامی موارد دیگر را نیز برای چاپ با کیفیت رعایت نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X