با توجه به شرایط کرونا در کشور به صورت موقت برای خرید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۷۲۹۲۵۴ تماس بگیرید

ویژگی های چاپ سیلک

ویژگی های چاپ سیلک

چاپ نقش و تصویر بر روی پارچه نیاز به چاپگر مخصوص خود دارد. ویژگی های چاپ سیلک موجب شده است که امروزه، برای بسیاری از پارچه ها، سطوح مختلف و همچنین طرح های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. در صورتی که بتوانید آموزش چاپ سیلک اسکرین را به درستی یاد بگیرید، می توانید با سرمایه اندک، کسب و کار خود را به خوبی راه بیندازید و از همین طریق کسب درآمد نمایید.

 

برای خرید پرینترهای سیلک و همچنین اطلاع از قیمت پرینتر، از طرق زیر با ما در ارتباط باشید.

آدرس: تهران، خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، کوچه نوشهر پلاک ۳۱

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۸۶۷۸۸۵

پست الکترونیکی: Info@heptak.com

کانال آپارات الوکارتریج

ویژگی های چاپ سیلک چیست؟

 

ویژگی های چاپ سیلک چیست؟
ویژگی های چاپ سیلک چیست؟

 

یکی از مزایایی که این نوع از چاپ دارد. برای هدایا، تبلیغات، چاپ بر روی لباس، چاپ روی نایلکس ، چاپ روی نایلون ، چاپ روی کیف دستی ، چاپ روی شیشه ، چاپ روی کارتن ، چاپ روی جعبه ، چاپ روی بادکنک ، چاپ روی ورق های فلزی ، چاپ روی لوازم خانگی ، چاپ روی ظروف یکبار مصرف ، چاپ روی بطری های پلاستیکی و فلزی ، چاپ روی فیلتر خودرو ، چاپ روی ظروف مواد غذایی مناسب می باشد.

  • یکی دیگر از مزایای چاپ سیلک چاپ این است از نظر اقتصادی پایین بوده و صرفه اقتصادی دارد. خوشبختانه می توانید با استفاده از این نوع چاپ، می توانید تعداد کمی را نیز چاپ نمایید و به همان اندازه نیز می توانید درآمدزایی داشته باشید.
  • رنگ های مورد استفاده برای این نوع از پرینتر بسیار متنوع می باشند. با توجه به نوع جنس، می توانید رنگ مورد نظر خود را تغییر دهید.
  • نوع رنگ مورد استفاده برای ظروف یکبار مصرف باید از نوع مواد pp باشد تا در برابر شست و شو مقاوم بوده و همچنین از روی کالا پاک نشود. رنگ هایی همانند رنگ pvc ، رنگ uv و رنگ پایه آب که هر کدام از رنگ ها نسبت به جنس و نوع کالا در چاپ سیلک اسکرین قابل تعویض می باشند.
  • یکی از محاسنی که برای این نوع از پرینتر وجود دارد، استفاده از رنگ آن به صورت مستقیم می باشد . اما در سایر طرح های دیگر، این نوع از کالا نیازمند جوهر و تونر بوده اما در این نوع چاپ، شما می توانید به راحتی از تمامی رنگ های خود استفاده نمایید.
  • از دیگر ویژگی های چاپ سیلک این است که شفافیت بالایی دارد زیرا رنگ آن به صورت مستقیم چاپ می شود.
  • از دیگر مزایایی که برای این نوع از چاپ وجود دارد این است که می توانید در کمترین فضا کارگاه خود را راه بیندازید و به سادگی شغل خود را داشته باشید.

 

انواع پارچه چاپ سیلک

 

انواع پارچه چاپ سیلک
انواع پارچه چاپ سیلک

 

در واقع آموزش انجام چاپ بر روی پارچه را می توان به چند دسته تقسیم نمود.

بافت توری : می توانید توری یا شابلون را تهیه نمایید و طرح مورد نظر خود را بر روی کاغذ پیاده کنید. حال شابلون را روی کاغذ قرار دهید و تصویر دلخواه خود را بر روی آن قرار دهید و طرح مورد نظر را پیاده نمایید.

بافت نیمه توری : لاک های مخصوصی وجود دارد که سوراخ های روی شابلون وجود دارد که با استفاده از این سوراخ ها می توانید آن را به گونه ای پر کنید که بتوانید طرح مورد نظر خود را چاپ نمایید. این نوع، راحت تر از نوع قبلی می باشد و می توانید پس از انجام کار خود، به وسیله تینر، لاک های ایجاد شده را پاک نمایید.

بافت پارچه ای : از دیگر ویژگی های چاپ سیلک می توان به بافت پارچه ای اشاره نماییم . این نوع الیاف به سادگی یکدیگر را قطع می کنند. الیاف این نوع از بافت به صورت طولی و عرضی یکدیگر را در جای خود نگهداری می نمایند و رنگ مورد نظر را در پارچه چاپ می نماید.

 

رنگ های مورد استفاده در چاپ سیلک اسکرین

همانطور که ذکر گردید، رنگ های مورد استفاده در چاپ سیلک بسته به نوع پارچه و همچنین استفاده آن می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی رنگ های مورد استفاده را می توان به چند دسته زیر تقسیم نمود.

رنگ pvc
رنگ pvc

 

رنگ pvc : این نوع رنگ برای قطعات صنعتی abs و پلی اتیلن و نایلون ، جعبه ، کارتن و جلد مدارک مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع رنگ حلال ریتارد می باشد.

 

رنگ pp
رنگ pp

 

رنگ pp : این نوع رنگ برای قطعات صنعتی و همچنین ظروف یکبار مصرف بسیار مناسب می باشند. همچنین برای استفاده از پوشه دکمه دار بسیار مناسب می باشند. این نوع رنگ نیز حلال در ریتارد می باشند.

 

رنگ روغنی
رنگ روغنی

 

رنگ روغنی : رنگ روغنی کمی دیر خشک می شود اما بسیار مناسب برای نایلون ها، نایلکس و جعبه ها می باشند. این نوع از رنگ ها حلال بنزین می باشند.

 

رنگ اورینت و بیگمنت ، پلاستیزول
رنگ اورینت و بیگمنت ، پلاستیزول

 

رنگ اورینت و بیگمنت ، پلاستیزول : همانطور که ذکر گردید، یکی از کاربردهای چاپگرهای سیلک، چاپ عکس بر روی تیشرت ها می باشد. برای انجام این کار، بهتر است از این نوع رنگ استفاده نمایید.

برای خرید پرینترهای سیلک و همچنین اطلاع از قیمت پرینتر، از طرق زیر با ما در ارتباط باشید.

آدرس: تهران، خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، کوچه نوشهر پلاک ۳۱

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۸۶۷۸۸۵

پست الکترونیکی: Info@heptak.com

کانال آپارات الوکارتریج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X