با توجه به شرایط کرونا در کشور به صورت موقت برای خرید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۷۲۹۲۵۴ تماس بگیرید

تفاوت پرینتر لیزری و جوهرافشان

تفاوت پرینتر لیزری و جوهرافشان

تفاوت پرینتر لیزری و جوهرافشان: برای اینکه با تفاوت پرینتر لیزری و جوهرافشان آشنا شوید، ویژگی های شاخص هر کدام را برای شما بیان می کنیم.

پرینتر و هزینه کارتریج: قیمت ابتدایی خرید برای پرینترهای لیزری نسبت به پرینترهای جوهرافشان بیشتر می باشد. اما جای نگرانی نیست. از آن جا که هزینه ی کارتریج های لیزری و شارژ مجدد در آن ها کمتر می باشد، پرینترهای لیزری بسیار مقرون به صرفه می باشند. هزینه چاپ صفحات در پرینترهای جوهرافشان بالا می باشد و کارتریج آن ها تنها توانایی چاپ چند صد برگ را دارند. با تمام شدن جوهر کارتریج، کارتریج ها مرتبا باید شارژ شوند. ممکن است هزینه های شارژ مجدد در این نوع پرینترها حتی بیشتر از هزینه ی اولیه ی پرینتر شود.

کیفیت چاپ: پرینترهای جوهرافشان برای چاپ تصاویر و اسناد رنگی همراه با کیفیت چاپ و وضوح بالا مناسب هستند. برای چاپ اسناد به صورت سیاه و سفید همراه با دقت، پرینترهای لیزری مناسب تر می باشند. پرینترهای لیزری قادر به چاپ اسناد به صورت رنگی با کیفیت چاپ متوسط هم می باشند. پرینترهای لیزری دوام بیشتری داشته و دقیق تر عمل می کنند.

سرعت چاپ: سرعت چاپ در پرینترهای لیزری بین ۱۵ تا ۱۰۰ برگ در دقیقه می باشد. پرینترهای جوهرافشان تا ۱۶ برگ در دقیقه را می توانند چاپ کنند. بنابراین پرینترهای لیزری سریع تر هستند و مناسب اداره ها و سازمان ها می باشند.

مزایا و معایب پرینترهای جوهرافشان : پرینترهای جوهرافشان کوچک تر و سبک تر هستند و مناسب اتاق خواب و دفاتر کار خانگی می باشند. این پرینترها توانایی فوق العاده ای در ترکیب رنگ ها و ارائه تنوع رنگی دارند. پرینترهای جوهرافشان به زمان گرم شدن بیش از چاپ نیاز ندارند و با کاغذهایی با سایز بزرگ سازگار هستند. از معایب این پرینترها می توان به گران بودن جوهر، کند بودن سرعت چاپ و توان چاپ ماهیانه پایین اشاره کرد.

مزایا و معایب پرینترهای لیزری: این پریننترها بسیار سریع هستند و متون را به وضوح چاپ می کنند. این پرینترها میزان چاپ بالایی در ماه را می توانند انجام دهند. تونر پرینتر لیزری برای مصرف طولانی مدت، هزینه ی کمی دارد. از معایب پرینترهای لیزری می توان به عدم توانایی چاپ تصاویر دارای کیفیت و پیچیدگی و همچنین عدم پشتیبانی از انواع مختلف کاغذ اشاره کرد. برای اطلاع از انواع پرینترهای لیزری و جوهرافشان HP اچ پی به فروشگاه اینترنتی هپتک مراجعه فرمائید.

تفاوت پرینتر لیزری و جوهرافشان
X