با توجه به شرایط کرونا در کشور به صورت موقت برای خرید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۷۲۹۲۵۴ تماس بگیرید

وضعیت LED های پرینتر های برادر

وضعیت LED های پرینتر های برادر

به هنگام خرید پرینتر برادر شاید با دیدین چراغ های آن در رابطه با وضعیت LED های پرینتر های برادر سوال های متعددی برای شما ایجاد شود. چراغ های پرینتر هر یک به دلیلی روشن می شوند که با توجه به آن می توان متوجه این مسئله شد که دستگاه شما به درستی کار می کند با نه؟ تعداد چراغ های پرینتر برادر چهار عدد می باشند که هر یک را به ترتیب معرفی می نماییم.

 

برای تعمیر پرینتر خود با ما در ارتباط باشید

آدرس: تهران، خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، کوچه نوشهر پلاک ۳۱

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۸۶۷۸۸۵

پست الکترونیکی: Info@heptak.com

کانال آپارات الوکارتریج

 

راهنمای وضعیت LED های پرینتر های برادر

 • در صورتی ک تمامی چراغ های پرینتر شما خاموش است، به معنای این است که پرینتر شما روشن نمی باشد.
 • در صورتی که  LED سبز رنگ وضعیت (Status) به صورت کم نور می باشد، به معنای این است که پرینتر در حالت SLEEP قرار دارد. به همین دلیل برای کاهش مصرف انرژی و همچنین حالت خواب آن این چراغ روشن می شود. برای خروج از این حالت می توانید دکمه Go را فشار دهید تا پرینتر از حالت Sleep به حالت Ready تغییر کند .
 • در صورتی که  LED  ها روشن باشند و یا به حالت چشمک زن باشند، به دلیل این است که خطایی رخ داده است که به چند دلیل می تواند صورت پذیرد.
  • حالت آماده باش Ready به رنگ سبز می باشد.
  • چراغ های Toner, Drum و Error زمانی روشن می باشد که تونر، درام و خطا خاموش باشد.

 

چه زمانی چراغ های LED روشن می شود؟

وضعیت LED های پرینتر های برادر و چشمک زذن چراغ های آن به دلایل زیر می تواند صورت پذیرد.

 

 

  چه زمانی چراغ های LED روشن می شود؟چه زمانی چراغ های LED روشن می شود؟

زمانی که دستگاه در حال گرم شدن است.

 • زمانی که دستگاه در حال خنک شدن است بهتر است صبر کنید تا دستگاه کم کم خنک شود.
 • زمانی که دستگاه در حال دریافت اطلاعات از کامپیوتر می باشد و یا در حال پردازش داده ها در حافظه می باشد.
 • یکی از وضعیت LED های پرینتر های برادر مربوط به زمانی است که دستور چاپ باقی مانده و اطلاعات هنوز نمی تواند چاپ شود. در این حالت دکمه GO را فشار دهید.

 

معنای روشن شدن چراغ زرد رنگ

اگر چراغ زرد رنگ برای ۲ تا ۳ ثانیه روشن و خاموش  می شود و همچنین چراغ سبز رنگ آن روشن و ال ای دی های ارور خاموش است. به دلیل آن است که تونر شما کم می باشد و حتما باید به زودی باید آن را تعویض نمایید، پیام REPLACE TONER زمانی است که آماده است.

در صورتی که چراغ زرد رنگ تونر برای ۲ ثانیه روشن باشد و ۳ ثانیه خاموش شود، چراغ سبز رنگ آن به صورت Ready روشن باشد و همچنین ال ای دی های درام و ارور خاموش باشند،  وضعیت LED های پرینتر های برادر در این صورت این است که تونر کم است و کارتریج های تونر را باید به زودی تعویض نمایند . زمانی که یک کاتریج تونر جدید را خریداری می نمایید، پیغام REPLACE TONER را مشاهده خواهید نمود.

 

در صورتی که وضعیت چراغ زرد رنگ تونر روشن باشد و چراغ Drum, Error  و Ready خاموش باشد، به معنا این است که

 • تعویض کارتریج مورد نیاز است و باید یک کارتریج حدید را نصب نمایید. تونر حالت توقف را گرفته است.
 • خطای کارتریج وجود دارد به همین دلیل نیاز است که درام را به درستی نصب نمایید زیرا درام به درستی نصب نشده است. برای رفع این خطا مونتاژ درام را از دستگاه خارج کرده و مجددا آن را نصب نمایید.
 • حالت دیگر مربوط به زمانی است که تونر تمام شده است و کارتریج تونر را باید نصب نمایید.

معنای وضعیت LED های پرینتر های برادر  در این حالت این است که نیاز به تعویض تونر ادامه دارد و دستگاه عملیات چاپ را تا زمانی که LED آن روشن است، پیام TONER ENDED را نشان می دهد.

زمانی که چراغ زرد رنگ تونر ، چراغ قرمز ، چراغ درام و Ready آن خاموش باشد، نشان دهنده این است که کارتریج تونر را لازم است تعویض نمایید.

چراغ زرد رنگ درام ۲ ثانیه روشن است و ۳ ثانیه خاموش می شود، همچنین چراغ سبز رنگ Ready روشن است و یا چراغ های تونر و خطا خاموش می شوند ؛ این به معنای این است که درام به زودی دیگر غیر قابل استفاده خواهد شد. توصیه می کنیم که درام جدید را تهیه نموده و یا درام فعلی را تغییر دهید.

 

چراغ های مربوط به درام

در صورتی که چراغ درام چشمک می زند و چراغ Error نیز چشمک زن و به رنگ قرمز است، بعلاوه چراغ تونر و Ready خاموش می باشد، به معنای این است که خطای درام سیم کرونا باید تمییز شود.

 

LED-indicators-5
LED-indicators-5

در صورتی که چراغ های زرد رنگ تونر و درام ، چراغ قرمز رنگ Error و چراغ سبز رنگ  Ready به حالت چشمک زن باشد، به معنای این است که SERVICE CALL است یعنی نیاز به سرویس دارد. در صورتی که نشانگر SERVICE CALL را مشاهده کردید، دکمه پاور را خاموش نموده و سپس دکمه پاور را خاموش نموده و پس از آن دوباره آن را روشن نمایید و عملیات چاپ را ادامه دهید.

پس از خاموش کردن دکمه پاور و روشن کردن مجدد آن در صورتی که هنوز حطای آن پاک نشده باشد، بهتر است دکمه Go را فشار دهید و چراغ های LED پرینتر را به صورت تصاویر زیر روشن شود. وضعیت خطای مورد نظر را به فروشنده یا مرکز خدمات فروشندگان گزارش دهید.

 

آدرس: تهران، خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، کوچه نوشهر پلاک ۳۱

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۸۶۷۸۸۵

پست الکترونیکی: Info@heptak.com

کانال آپارات الوکارتریج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X