با توجه به شرایط کرونا در کشور به صورت موقت برای خرید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۷۲۹۲۵۴ تماس بگیرید

ویژگی های بهترین نوع اسکنر

ویژگی های بهترین نوع اسکنر

زمانی که تصمیم به خرید یک محصول می گیرید، شاید گزینه های مختلفی را پیش رو داشته باشید که همین مسئله تصمیم گیری برای خرید را سخت تر می نماید. قطعا انواع مختلفی از اسکنرها در بازار موجود می باشد که هر کدام ویژگی های خاص خود را خواهد داشت. به همین دلیل ما در این مقاله برآن شدیم تا در رابطه با ویژگی های بهترین نوع اسکنر اطلاعاتی را به شما خریداران ارائه نماییم تا شاید بتوانیم راهنمای خرید اسکنر خوبی را به شما ارائه نماییم.

 

ویژگی های بهترین نوع اسکنر چیست؟

هدف شما از خرید اسکنر چیست؟ درصورتی که برای مصارف خانگی مایل به خرید اسکنر می باشید و دفعات کمی در طول زمان های مختلف به اسکنرها نیازمند هستید، می توانید بدون اینکه هرینه های اضافی را متقبل شوید، از پرینترهای چندکاره استفاده نمایید. زیرا یکی از کاربردهای این نوع از دستگاه ها این است که می توانید همزمان از اسکنر آنها نیز استفاده نمایید.

 

وضوح بالای تصویر

 

وضوح بالای تصویر
وضوح بالای تصویر

 

بدیهی است یکی از مهم ترین کاربردهای استفاده از اسکنر این است که شما می خواهید یک سند را به همان صورتی که هست، کپی نموده و همچنین بایگانی نمایید. هرچقدر رزولیشن اسکنر شما بالاتر باشد، تصویر اسکن شده به صورت دقیق تر و با وضوح تصویر بالاتری خواهد بود. این مورد زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که نیازمند اسناد با خطوط ریز و حساس را اسکن بگیرید.

 

 آداپتور Tranparency

این مورد نمی تواند یکی از موارد ویژگی های بهترین نوع اسکنر باشد. در واقع اگر هدف شما اسکن فیلم با اسلاید است، بهتر است اسکنری را انتخاب نمایید که دارای این خصوصیت باشد. دوربین هایی  که در این نوع از اسکنرها تعبیه شده است به عنوان یک وسیله جانبی به خریدار ارائه می گردد. ممکن است این دوربین به صورت مجزا و یا همراه با خود اسکنر ارائه شود. شرکت هایی همانند   Epson از یک آداپتور Tranparency  برای نگاتیو عکس و فیلم از یک دوربین استفاده می نمایند.

 

دارا بودن ADF یا تغذیه کننده اتوماتیک سند

 

ویژگی های بهترین نوع اسکنر .دارا بودن ADF یا تغذیه کننده اتوماتیک سند
ویژگی های بهترین نوع اسکنر .دارا بودن ADF یا تغذیه کننده اتوماتیک سند

 

اگر تعداد اسکن های شما در طول روز زیاد است، حتما به هنگام خرید به دارا بودن ویژگی ADF یا اسکنر تغذیه خودکار سند توجه نمایید. ADF چیست؟ این کلمه مخفف Automatic document feeder  می باشد و بدین معناست که اسکنر شما دارای یک قطعه منبع تغذیه می باشد که می تواند اسناد مورد نظر را به صورت خودکار به اسکنر تحویل دهد. خوشبختانه در این نوع از اسکنرها ، مشکل تعداد و همچنین سایز نامناسب نخواهید داشت.

 

برای خرید اسکنر تغذیه خودکار  کلیک کنید.

 

دارا بودن رابط Interface

نوع رابط اسکنر و کامپیوتر بسیار مهم است. هر اسکنری ، در واقع رابط مخصوص به خود را دارد که استفاده از آن مستلزم یکی بودن رابط های کامپیوتر و اسکنر ها خواهد بود. به همین دلیل به هنگام خرید حتما به نوع رابط توجه داشته باشید.

 

انواع اسکنر

شاید تا اینجا با نحوه خرید و همچینن مزایا و ویژگی های یک اسکنر خوب آشنا شده اید. اما بهتر است انواع اسکنرها را نیز در کنار ویژگی های بهترین نوع اسکنر شناسایی نمایید تا به بهترین وجه بتوانید خرید خود را به انجام برسانید. پس از شناخت انواع اسکنر ، راهنمای خرید اسکنر کامل تری را خواهید داشت.

 

Flatbed scanners اسکنرهای مسطح

 

Flatbed scanners اسکنرهای مسطح
Flatbed scanners اسکنرهای مسطح

 

کاربرد اسکنرهای مسطح بیشتر برای مصارف خانگی و همچنین عکاسان است. شاید اولین تصویری که در ذهن شما برای یک اسکنر ایجاد می شود، همین نوع از اسکنر باشد. زیرا یکی از پر استفاده ترین انواع اسکنر می باشد. اسکنرهای مسطح در واقع با استفاده از صفحه شیشه ای تصاویر را اسکن نموده و تنها یکبار می توانند هر تصویر را اسکن نمایند. این نوع از اسکنرها معمولا فضای زیادی را اشغال می نمایند.

 

برای خرید اسکنرهای مسطح کلیک کنید.

 

Sheet-fed scanners اسکنرهای دارای فیدر کاغذ

 

Sheet-fed scanners اسکنرهای دارای فیدر کاغذ
Sheet-fed scanners اسکنرهای دارای فیدر کاغذ

 

در واقع اسکنرهای دارای فیدر کاغذ  HP برای مصارف دفتری و همچنین اسکن های حجیم بسیار مناسب هستند. در واقع این نوع یکی از ویژگی های بهترین نوع اسکنر می باشد که می توانند شبیه به یک پرینتر عمل نمایند و تعداد زیادی از اسناد را در خود جای دهند و برای اسکن کردن آماده نمایند. سرعت بالای اسکنرهای دارای فیدر کاغذ موجب شده است که گزینه بسیار مناسبی برای نیازهای اداری باشند.

 

Portable scanners اسکنر قابل حمل

 

Portable scanners اسکنر قابل حمل
Portable scanners اسکنر قابل حمل

 

همانطور که از نام اسکنر قابل حمل پیداست، این نوع از اسکنرها با توجه به ویژگی های قابل حمل بودن آنها می توانند در هر جایی مورد استفاده قرار بگیرند. جدیدترین نوع این اسکنرها دارای باتری می باشند و همین مزیت قابل حمل بودن آنها می تواند موجب استقبال قرار گیرد. نوع جدید این نوع از اسکنرها دارای پورت یو اس بی نیز می باشند و به همین دلیل برای استفاده در خانه و سایر محل های دیگر بسیار مناسب می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X